Zestawy stereo

Zestawy stereo są doskonałym wyposażeniem zestawów kina domowego. W skład kompletów stereo wchodzą najczęściej dwie kolumny głośnikowe oraz odtwarzacz. Pośród odtwarzaczy, wciąż najpopularniejsze są urządzenia CD, jednak popularność zyskują także sieciowe odtwarzacze audio. Ponadto warto także nadmienić, że producenci sprzętu audio coraz chętniej wzbogacają podstawowe zestawy stereo  o dodatkowe urządzenia. Jednym z takich sprzętów jest m.in. wzmacniacz odpowiadający za podnoszenie dźwięku zestawu.

Dzięki niemu mamy możliwość cieszenia się jeszcze wyższej jakości, czystym dźwiękiem. Tyle o samej teorii, warto sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Na które zestawy stereo można zwrócić szczególną uwagę, które są godne polecenia? Podpowiadamy!

Doskonałe zestawy stereo

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych, specjalizujących się w sprzedaży sprzętu stereo i audio, można odnaleźć szeroką ofertę zestawów stereo. Pośród nich znajdują się urządzenia zarówno w niższej, jak i w wyższej cenie. Wszystko zależy oczywiście od jakości i funkcjonalności danych zestawów. Komplety stereo można bowiem nabyć w cenie nie przekraczającej dwóch tysięcy złotych, jednak jeśli zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie, musimy liczyć się z tym, że ceny wysokiej klasy zestawów stereo mogą osiągać nawet kwoty ponad dziesięciu tysięcy złotych. Pośród dobrej jakości sprzętów warto wyróżnić takie modele jak: Marantz PM6006 CD6006 Zensor 3; Marantz PM5005 CD5005 Zensor 3; Marantz PM6006 CD6006 Principia 5; czy Denon PMA-520AE DNP-730AE, w którego skład wchodzi zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny i sieciowy odtwarzacz audio.