Subwoofery

Subwoofer to dodatkowy głośnik wykorzystywany najczęściej w zestawach kina domowego. Głośnik ten jest odpowiedzialny za odtwarzanie dźwięków o najniższych częstotliwościach, dzięki czemu wiernie oddaje realistyczny efekt np.

wybuchu, uderzenia w kotły, czy podkreśla dźwięki płynące z gitary basowej. Subwoofery można podzielić na aktywne i pasywne, przy czym do zestawów kina domowego polecane są subwoofery aktywne, które są wyposażone w wbudowany wzmacniacz.

Na rynku dostępna jest szeroka oferta tych coraz popularniejszych głośników, spośród której każdy wybierze subwoofer idealny dla siebie – zarówno pod względem cenowym, jak i wizualnym.

Wybieramy subwoofer

Subwoofer jest głośnikiem niewielkich rozmiarów, który można umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia, przy czym bardzo często jest on ustawiany tuż przy zestawie kina domowego.

Ceny subwooferów rozpoczynają się od niespełna tysiąca złotych, a mogą zakończyć nawet na przeszło trzydziestu tysiącach złotych. Oczywiście dla audiofilów wysoka cena, a idąca z nią w parze wysoka jakość, będą miały kluczowe znaczenie.

Przy czym warto nadmienić, że w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z muzyką lub początkujących kinomaniaków, różnice pomiędzy sprzętem za dwa tysiące złotych, a sprzętem w cenie trzydziestu tysięcy złotych będą niezauważalne. Dlatego też osoby kupujące swój pierwszy subwoofer z pewnością zadowolą się sprzętem w granicach dwóch tysięcy złotych.

W tej cenie można odnaleźć wiele ciekawych propozycji, czołowych producentów m.in.

Indiana Line, Taga Harmony, JBL, Jamo, M-Audio, ArtSound, Polk, Tannoy, Mass Fidelity, Dali, czy Acoustic Energy..

Separator image Posted in Audio.