Odtwarzacz Blu-Ray czy DVD?

Coraz częściej zadajemy sobie pytanie, czy wymienić stary odtwarzacz DVD, na nowy, czy może pójść w kierunku nowych technologii i zdecydować się na zakup odtwarzacza Blu-ray? Prezentujemy wam argumenty, które opowiadają się zarówno za pierwszym, jak i za drugim rozwiązaniem.

Dlaczego warto kupić odtwarzacz DVD?

W pierwszej kolejności warto wskazać cenę. Nienajgorszej jakości odtwarzacze DVD bez wejścia HDMI można nabyć w cenie poniżej stu złotych, z wejściem HDMI poniżej stu pięćdziesięciu złotych. Przy czym słabej jakości odtwarzacz Blu-ray kosztuje co najmniej dwa razy tyle, a dobry odtwarzacz Blu-ray często osiąga cenę powyżej tysiąca złotych. Kolejna kwestia to wybór filmów. Na płytach DVD jest ich nieporównywalnie więcej niż na płytach przeznaczonych do odtwarzania Blu-ray. Pomimo tego, że odtwarzacze Blu-ray mają możliwość odtwarzania płyt DVD, to odbiór ten jest raczej niskiej jakości – częsty brak synchronizacji dźwięku i obrazu. Warto także wskazać, że ceny płyt z filmami na Blu-ray wynoszą ponad sto złotych, a płyty z filmami DVD można kupić za przysłowiowe grosze.

Kolejna kwestia to sposób odbioru. Odtwarzacze DVD nie wymagają wspomagania w postaci rozbudowanych zestawów kina domowego, z kolei odtwarzacze Blu-ray tak. Reasumując, pomimo tego, że DVD nie należy do najnowocześniejszych technologii, wciąż daje możliwość odtwarzania wysokiej jakości obrazów i dźwięków, za niewielkie pieniądze.

Dlaczego warto kupić odtwarzacz Blu-ray?

Podstawowym argumentem opowiadającym się za odtwarzaczem Blu-ray jest nowoczesność. Jest to najnowsza technologia umożliwiająca zapisywanie i odtwarzanie dobrej jakości obrazu i dźwięku. Warto wskazać, że obraz zapisany na Blu-ray ma rozdzielczość aż 1920×1080 pikseli – ponad dwukrotnie większą niż rozdzielczość obrazów zapisanych na DVD. Na odtwarzacz Blu-ray warto się zdecydować, ponieważ jest coraz popularniejszy i coraz powszechniejszy, a co za tym idzie – znacząco spadają ceny dobrych odtwarzaczy, spadają ceny płyt z filmami na Blu-ray, a także coraz więcej filmów zapisanych w tym formacie można odnaleźć w wypożyczalniach filmów. Na koniec warto wskazać, że Blu-ray gwarantuje odbiór obrazu trójwymiarowego HD, a ponadto ma możliwość bezpośredniego połączenia z Internetem.

Separator image Posted in Audio.