Kable głośnikowe do kina domowego

Kupiłeś wymarzony zestaw kina domowego i zastanawiasz się co dalej? Jak go podłączyć? Czy możliwe jest wykorzystanie jakichkolwiek kabli? A może wręcz przeciwnie, konieczne jest zwrócenie uwagi na pewne kwestie? Podpowiadamy!

Odpowiednie kable do kina domowego

Przy podłączaniu zestawu kina domowego, należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych kabli. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę przekrój i długość kabla oraz rodzaj końcówki. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na przekrój kabla, który jest niezwykle istotny.

W tym przypadku doskonale sprawdza się stwierdzenie – im grubszy, tym lepszy. Jednak jest to reguła, zgodnie z którą należy zachować pewien umiar. Do podłączania kina domowego idealnie sprawdzą się kable o przekroju 2,5 mm2.

W przypadku bardzo dużych mocy sprzętu sprawdzą się kable o przekroju 4 mm2. Na marginesie warto także dodać, że oprócz samego przekroju kabla, znaczenie ma również grubość linki/plecionki, która dla uzyskania najlepszych efektów powinna być drobna. Ponadto należy także zwrócić uwagę na długość kabla, który nigdy nie powinien być zbyt długi, ponieważ wiąże się to z ryzykiem złapania zbyt wielu zakłóceń podczas odtwarzania dźwięku.

Kolejna ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę dobierając odpowiednie kable do podłączenia zestawu kina domowego to rodzaj końcówki. Idealnie jeśli będą one złocone, dzięki czemu nie będą korodowały. Końcówka powinna być pobielana i przylutowana do wtyku.

Na koniec warto dodać, że kable dedykowane podłączaniu zestawów kina domowego są dostępne w zróżnicowanych cenach. Na pólkach odnajdziemy kable za nie więcej niż 30 złotych za metr bieżący, jak również kable za przeszło 5000 złotych za metr bieżący. Różnicę w odbiorze dźwięku przy zastosowaniu kabli w tak zróżnicowanej cenie wychwyci dobry audiofil.