Jakie kable do kina domowego?

Zestawy kina domowego wymagają odpowiedniego połączenia. Aby bowiem uzyskać optymalną jakość dźwięku nie wystarczy zainwestować w najwyższej klasy sprzęt. Niemniej ważne jest również okablowanie, które wbrew pozorom ma ogromny wpływ na jakość uzyskanego dźwięku. Do zestawów kina domowego nie można dobrać byle jakich kabli (no dobrze, można, bo przecież nikt wam nie zabroni, jednak nie po to inwestuje się w wysokiej jakości sprzęt, aby zepsuć cały możliwy do osiągnięcia efekt, przez nieodpowiedni dobór kabli).

Tak więc jeśli jesteś na etapie poszukiwań kabli do zestawu kina domowego, warto abyś wziął pod uwagę kilka kwestii.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kable do zestawu kina domowego

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę sam rodzaj kabla. Idealnie, jeśli będzie to kabel miedziany. Równie istotny jest przekrój.

Najbardziej uniwersalny, który sprawdza się niemal w każdym zestawie kina domowego to 2,5 mm. W przypadku bardzo dużych powierzchni i sprzętu o mocy niemalże estradowej, trzeba zainwestować w kabel o nieco większym przekroju ok. 4 mm. Kolejna ważna kwestia to końcówki.

Preferowane są te złocone, chociaż mosiężne w większości przypadku również się sprawdzą. Warto jeszcze wspomnieć o samej długości kabli. Zdecydowanie lepiej jest wybierać krótsze kable. Dłuższe kable mogą mieć wpływ na występowanie niechcianych zakłóceń.

I ostatnia kwestia to cena. Na rynku można odnaleźć dobre kable w cenie trzydziestu złotych za metr bieżący. Będą one wystarczające dla średniej klasy sprzętu. Oczywiście można znaleźć również kable w cenie ponad pięć tysięcy za metr bieżący, jednak nie oszukujmy się – w przypadku niskiej jakości sprzętu nie wpłyną one na poprawę jakości brzmienia.