Jaki subwoofer do kina domowego?

Każde kino domowe powinno być wyposażone w dwa głośniki główne (centralne), umieszczone po prawej i lewej stronie zestawu. Ponadto bardzo często decydujemy się na dodatkowe głośniki wolnostojące, ustawione tuż za słuchaczami. Równie często stawiamy na subwoofery, czyli głośniki przeznaczone do odtwarzania dźwięków o bardzo małych częstotliwościach, od 20 do 250 Hz. Subwoofer pełni więc rolę wisienki na torcie. To głośnik dopieszczający całokształt wrażeń muzycznych, dlatego niezwykle ważne jest zainwestowanie w odpowiedni sprzęt.

Pośród subwooferów można wyróżnić głośniki aktywne i pasywne. Pierwsze z nich są wyposażone w wbudowany wzmacniacz. Z kolei drugie, tego wzmacniacza nie posiadają. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem dla zestawów kina domowego, będą subwoofery aktywne, w których filtracja sygnału odbywa się przy pomocy aktywnego lub pasywnego filtra dolnoprzepustowego.

Subwoofer do kina domowego

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odnaleźć szeroką ofertę subwooferów.

Decydując się jednak na sprzęt do zestawu kina domowego, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że im tańszy subwoofer, niższej jakości, tym niższa jakość dźwięku. Dlatego raczej warto omijać półki z tego typu sprzętem, którego ceny nie przekraczają pięciuset złotych. Jeśli nie mamy wystarczającego budżetu na zakup dobrej jakości nowego subwoofera, warto pokusić się o zakup sprzętu używanego. Jeśli jednak na ten dodatkowy głośnik mamy przeznaczoną kwotę do dwóch tysięcy złotych, możemy odnaleźć naprawdę ciekawe propozycje.

Na uwagę zasługuję m.in. takie modele jak Taga Harmony TSW-90 v.3, M-Audio Sub HRS-850, JBL Arena 100P czy Tannoy TS2.8.

.