Głośniki podstawkowe

Obok głośników wolnostojących, to głośniki podstawkowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników muzyki. Głośniki podstawkowe, podobnie do głośników kolumnowych, zapewniają bardzo wysoką jakość odtwarzanego dźwięku.

Ich niebywałym atutem jest rozmiar – stosunkowo mniejszy w porównaniu do głośników wolnostojących. Dlatego też bardzo często jest to rozwiązanie, na które decydują się osoby nie dysponujące zbyt dużą powierzchnią pomieszczenia.

Głośniki podstawkowe idealnie sprawdza się na niewielkich przestrzeniach, w szczególności w zestawach 2.1 oraz 2.

Ponadto warto wskazać, że głośniki podstawkowe są doskonałym wyborem w przypadku zestawów kina domowego, w typowych zestawach audio, czy zestawach high-endowych. Podobnie do kolumn głośnikowych, głośniki te dostępne są w zróżnicowanej gamie wzorów i kolorów, dlatego też każdy będzie w stanie dobrać odpowiednie głośniki dla siebie, również pod kątem wystroju wnętrz.

Dużą popularnością cieszą się klasyczne głośniki w kolorze czerni, jednak coraz większe zainteresowanie wzbudzają także głośniki białe – idealne we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim oraz głośniki podstawkowe wykonane z okleiny imitującej drewno – doskonałe do wnętrz klasycznych, nowoczesnych i utrzymanych w retro klimacie. Ciekawym rozwiązaniem, które daje możliwość cieszenia się wysokiej jakości dźwiękiem są głośniki podstawkowe bezprzewodowe.

Dzięki nim mamy możliwość odsłuchu muzyki nie tylko z płyt CD, płyt winylowych, ale również dźwięków płynących wprost ze smartfonu. Pośród czołowych producentów głośników podstawkowych warto wskazać na takie marki jak: Bowers & Wilkins, Elac, Amphion, Devialet, Indiana Line, Vienna Acoustics, Yamaha, czy ProAc.

.